Bezpieczeństwo ważnych informacji

Rozwój technik komputerowych oraz powszechny dostęp do Internetu niosą z sobą również poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa istotnych informacji. Jest to szczególnie ważne w działalności biznesowej gdzie ochrona informacji ma kluczowe znaczenie dla powodzenia prowadzenia biznesu. Firmy decydują się na coraz bardziej drastyczne środki bezpieczeństwa. Popularne stają się programy komputerowe pozwalające na ścisłe nadzorowanie ruchu sieciowego oraz ograniczające dostęp do niebezpiecznych stron www.

Natomiast najbardziej radykalnym rozwiązaniem jest całkowite zablokowanie dostępu do sieci zewnętrznej. Tego rodzaju blokowanie Internetu program pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W firmach stosujących tego rodzaju rozwiązania komputery pracowników mających dostęp do wrażliwych informacji są całkowicie odcięte od sieci Internet i tworzą niezależną i niedostępną z zewnątrz sieć. Natomiast maszyny przeznaczone do kontaktu ze światem zewnętrznym posiadają również zabezpieczenia, których zadaniem jest ochrona dostępu i blokowanie szkodliwego oprogramowania.

Programy blokujące dostęp do Internetu wykorzystywane są również przez rodziców gdyż pozwalają na zdalne kontrolowanie poczynań dziecka w sieci oraz blokowanie mu dostępu do niewłaściwych stron. Doskonalenie algorytmów na sterujących działaniem takiego oprogramowania umożliwia jego coraz skuteczniejsze działanie, dzięki czemu poszczególne komputery jak również całe sieci są coraz lepiej chronione przed zagrożeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *