Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

Iinternetnternet to rzecz, która jest dzisiaj praktycznie codziennością. Korzystamy z niego wszyscy, korzystają również nasze dzieci. Wielu z nas wie, że w Internecie, oprócz wartościowych treści, można znaleźć szereg treści mało interesujących, czy wręcz niebezpiecznych. Sieć niesie ze sobą wiele pozytywów, ale i wiele zagrożeń. My o tym wiemy, ale czy świadome jest tego nasze dziecko.

Bezpieczne dziecko w sieci, to hasło, które powinno przede wszystkim nas zmusić do myślenia. Od nas, dorosłych zależy bezpieczeństwo dziecka w sieci.

– uświadommy dziecku, że Internet, to również zagrożenia
– wytłumaczmy, że nie powinno podawać swojego adresu, czy przesyłać zdjęć przygodnie poznanym w sieci osobom
– wyjaśnijmy co to są wirusy komputerowe i jak ich unikać

Równie ważną rzeczą, jest kontrola tego, co dziecko robi w sieci. Dzisiejsze możliwości techniczne, pozwalają zablokować dostęp do złych stron WWW, dają szansę na zapoznanie się z tym, co dziecko robi w komputerze. Oczywiście nie chodzi o permanentną kontrolę, tylko nadzór rodzicielski i reakcję, w razie konieczności. Postępując rozważnie, tłumacząc dziecku, jak groźny może być Internet, nauczymy dziecko mądrego korzystania z sieci. To bardzo istotne – może zaprocentować na przyszłość, Świadome zagrożeń dziecko, dużo mądrzej będzie korzystać z sieci Internet i z pewnością uniknie wielu kłopotów.

2 thoughts on “Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?

  1. Graphcom

    Należy ograniczyć mu dostęp do internetu w celach tylko rozrywkowych. Można mu pokazać że komputer i internet można wykorzystywać w innych celach niż fb czy yt

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *