Ochrona dziecka w wirtualny świecie

internet-safetyRodzice starają się chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami. Każą im uważać i rozglądać się przed przejściem na ulicy, nie wpuszczać obcych do domu oraz nie rozmawiać z nieznajomymi. Kontrolują gdzie dziecko spędza czas i ustalają kiedy ma wrócić do domu.

Niestety coraz częściej takie zabiegi nie wystarczają, ponieważ niebezpieczeństwa czyhają na najmłodszych nie tylko w realnym, ale i w wirtualnym świecie. I z dnia na dzień ich przybywa.

Na szczęście rodzice nie są wobec nich bezradni i mogą uchronić swoje dziecko przez potencjalnymi zagrożeniami. Przede wszystkim mogą ograniczać czas, który najmłodsi spędzają przez komputerem, ale to może nie wystarczyć. Dlatego ważne jest, żeby ochrona dziecka w internecie obejmowała także inne czynności.

Co istotne istnieją dobre i darmowe programy, które umożliwiają chronienie dzieci w internecie. Takie programy rejestrują działanie dziecka w internecie oraz nie pozwalają na otwieranie się stron o nieodpowiednich treściach. W ten sposób ciekawskie dziecko nie dotrze do niektórych, szkodliwych dla niego informacji. co ważne w wielu programach rodzice sami mogą ustalać jakie treści mają zostać zablokowane. Takie proste rozwiązanie pozwala na skuteczne kontrolowanie poczynań pociechy.

One thought on “Ochrona dziecka w wirtualny świecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *